Náš příběh

NÁŠ PŘÍBĚH

Už jako malá holka jsem sedávala u babičky a obdivovala její kouzla u šicího stroje. S láskou vzpomínám na ty vzácné okamžiky, kdy mi babička laskavě a trpělivě vysvětlovala každý malý krok s jehlou, nití a nůžkami. A proto když nastal čas rozhodování o škole pro mé budoucí povolání, jasnou volbou byla oděvní průmyslovka, kde jsem chtěla navázat na to, co jsem znala od babičky a nově se naučit moderně a profesionálně pracovat s látkou, střihem a tvarovat je k pohledu svému.

Po úspěšném absolvování školy si mě vybrali do české firmy s prvorepublikovou historií se zaměřením na spodní prádlo. Měla jsem štěstí, protože jsem mohla svou kreativitu uplatnit přímo v modelárně, kde jsem se podílela na výzkumu i vývoji a perfektně jsem se naučila pracovat se strečovými materiály.


Po sedmi letech jsem cítila, že potřebuji opustit prostředí sériové výroby, posunout se více k módě a zejména se přiblížit k zákazníkům. Své představy jsem našla u renomované značky, která v České republice dlouhodobě zaujímá přední místo ve výrobě a prodeji pánské módy.


Během svého působení jsem se od prodeje oděvů a manažerského vedení týmu vypracovala na pozici specialisty se zaměřením na Made to Measure. Smyslem mé práce byla péče o každého mého zákazníka od prvního naměření, po poradenství, společný výběr materiálu, střihu, vyřízení objednávky až po předání perfektně padnoucího obleku či košile spokojenému zákazníkovi.


Má práce se mi tehdy stala na dlouhých 16 let koníčkem i zábavou. Po tak dlouhé době, kdy jsem si splnila své představy a získala cenné zkušenosti, jsem ale začala mít další sny o vlastní budoucnosti.

První sen přišel v podobě narození mé dcery, kterou do dnešního dne považuji za můj malý zázrak! Výchova dcery se pro mě stala životní prioritou, ale současně jsem se nechtěla vzdát svého uplatnění v módě a svých dlouholetých klientů, kteří se na mě stále s důvěrou obraceli.


Zkrátka a jednoduše, chtěla jsem zvládnout dceru i práci, což se začalo jevit jako časově nereálné, přestože jsem měla velkou podporu celé rodiny.


Bylo tedy nevyhnutelné udělat zásadní rozhodnutí, abych mohla snít svůj další sen, tentokrát profesní.


V momentě, kdy se naskytla možnost reprezentativních prostorů v samém srdci Nového města pražského, navíc nedaleko mateřské školky mé dcery, neváhala jsem ani minutu.

 

S obrovskou podporou mého životního partnera jsem se rozhodla opustit své zaměstnání a postavit se na vlastní nohy. A tak vzniklo Krejčovství Nat&Mat v Nekázance, které pro mě představuje splnění profesního snu i maximální seberealizaci. Mou snahou je, aby u nás klienti nacházeli vysoce kvalitní produkty, profesionální servis, poctivou řemeslnou výrobu ruku v ruce s vstřícností, slušností, důvěrou a obyčejným lidským přístupem.

 

A kdo ví?  Třeba jednou předám dceři svůj byznys, lásku k módě, pokoru ke klientům a zejména odkaz obětavé práce její prababičky.