Jeansy

JEANSY

"Džíny jsou moje srdeční záležitost. Do značné míry i proto, že právě džíny byly to první, co jsem si kdysi pro sebe vlastnoručně ušil.  Dodnes mě nepřestávají fascinovat. Jsou univerzální, nadčasové, praktické a pohodlné. Vypadají skvěle, nové i léta nošené……a  mají sex appeal!"

K dispozici jsou dámské i pásnké varianty!

Džíny, kus oblečení, bez kterého se neobejde snad nikdo. I proto většina z nás ví jak těžké může být sehnat džíny, které by nám dokonale seděli. Co takhle džíny na míru? Perfektní  padnutí, skvělý styl i originální monogram! To a mnohem víc přináší džíny z dílny Romana Humlíčka. 


- Roman Humlíček

✂ Materiál - Pro džíny na míru šité tradičním řemeslným způsobem je charakteristický surový denim. Převážně jde o materiál z čisté bavlny, nebo s příměsí elastanu. Kromě denimu lze džíny na míru ušít i z řady dalších materiálů. Základem je vždy bavlna, která může být také smíchaná např. s vlnou, kašmírem, nebo dokonce s hedvábím.

✂ Střih - Střih je podřízen vaším představám a možnostem vybraného materiálu. Záleží vždy na tom, čemu dáváte přednost a jaký je Váš ideál.

✂ Průběh - Džíny jsou šity zakázkovým způsobem. Nejdříve je připraven papírový střih, podle kterého jsou džíny překresleny na látku a vystřihnuty, poté sestehovány na zkoušku (kde se ověří padnutí a domluví případné úpravy). Kromě materiálu si můžete vybrat barvu štepovacích nití,  způsob zapínání (na zip, nebo na knoflíky), typ a povrchovou úpravu použitých knoflíků a nýtů a nakonec i výšivku s Vašim monogramem. Nakonec se džíny ušijí na speciálních strojích, tradičním způsobem s přeplátovanými švy. Výroba džínů na míru trvá tři týdny.

✂ Monogram - Při výběru materiálu a dalších detailů si můžete zvolit i svůj monogram či přijít s jinými nápady jak džíny odlišit.


"Jako dítě jsem si hrál v rodinné krejčovské dílně. Kreslil jsem tužkou a křídou, stříhal nůžkama, stehoval jehlou a nití. Když mi bylo pět, ušil jsem si z novin svoje první kalhoty. Ve třinácti opravdové džíny. V sedmnácti oblek. Pak přišel můj první zákazník. Od té doby to už není jenom hra. Je to i moje práce. Práce, která mě baví."

- Roman Humlíček

Ukázky z procesu tvorby